Merhaba, ülkemizde iş bulmak bir hayli zorlaşmış durumda, kızışan rekabetten dolayı kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmeniz büyük bir önem taşıyor. Bir şirkete başvururken çoğu insanın elendiği kısım özgeçmiş yani CV kısmıdır, eğer başvurunuzu sizi iyi anlatan, yüksek kaliteli ve hatasız bir CV ile yaparsınız bu adımı geçme şansınız bir hayli artacaktır. Bu konuda artık bir yardımcınız var, şuanda iPhone için yayında olan KolayCV (https://appurl.io/F0bXaxaZn) uygulaması. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu Eralp Bayraktar tarafından 2019 yılında yayınlanan bu uygulama fırsat eşitliği yolunda önemli bir adım atmış bulunmakta.

KolayCV'yi kullanarak 20 dakika gibi bir sürede birçok farklı şablondan özgeçmiş üretebiliyorsunuz. Bilgilerinizi bir kere girdikten sonra uygulama içinden istediğiniz şablonu seçip emailinize alabiliyorsunuz. Bunların hepsini bilgisayarınıza dokunmadan telefonunuzdan yapabilirsiniz ve sonuçlardan siz de memnun kalacaksınız!

KolayCV'nin desteklediği bilgilerin anabaşlıkları şu şekilde: Kişisel Bilgiler, Anahtar Kelimeler / Yetenekler, Eğitim, İş Tecrübesi, Sertifakalar / Kurslar, Hobiler, Yabancı Diller. Bu altbaşlıkları bir kere doldurduktan sonra farklı şablonlara otomatik yerleştirme yapılıyor ve size uygun özgeçmiş üretiliyor. Eğer bir sorun çıkarsa uygulama içindeki Whatsapp Destek Hattı butonuna tıklayarak yardım alabilirsiniz.

İyi günler ve hayırlı iş arayışları dilerim.